Marinko Čulić 24.05.2012.

Što nam znači pobjeda Karanikolića

Marinko Čulić Postjugoslavenski nacionalizami nikada ne funkcioniraju kao nešto odvojeno, singularno, nego kao zbir akcija i reakcija na širem ex-yu prostoru. Nikolićev izbor za srbijanskog predsjednika sigurno će izazvati povećano izlučivanje antisrpskih žlijezda u Hrvatskoj.

Što nas čeka

Trg Burze

Deutsche welle

Usvojen prijedlog Nacrta Statuta REKOM-a

Fotografija članka
Usvajanjem prijedloga privedena je kraju široka javna rasprava o tom tekstu, te je Nacrt prerastao u konačan Prijedlog i u tom obliku bit će podnijet na usvajanje svim parlamentima zemalja bivše SFRJ

Regionalna mreža organizacija civilnog društva, pojedinaca i pojedinki koji/koje zastupaju i afirmiraju Inicijativu za REKOM  na Četvrtoj Skupštini, održanoj u Beogradu 26. ožujka 2011. godine, usvojila je Nacrt Statuta REKOM-a.

Usvajanjem prijedloga Statuta REKOM-a privedena je kraju široka javna rasprava o tom tekstu, te je Nacrt prerastao u konačan Prijedlog i u tom obliku bit će podnijet na usvajanje svim parlamentima zemalja nasljednica bivše SFRJ.

Inicijativa za REKOM okuplja više od tisuću organizacija civilnog društva i pojedinaca/ki, uključujući udruge žrtava, organizacije za ljudska prava, bivše logoraše, udruge veterana, organizacije mladih, ženske udruge, povjesničare, novinare i umjetnika iz svih dijelova bivše Jugoslavije, koji dijele svijest o potrebi postojanja preciznog zapisa o prošlosti.

Koalicija namjerava u travnju 2011. godine započeti regionalnu kampanju prikupljanja potpisa potpore građana iz čitave regije, koji podržavaju osnivanje REKOM-a.

Po završetku kampanje, potpisi će biti predani svim parlamentima u regiji, zajedno s prijedlogom Statuta REKOM-a, uz zahtjev svim državama u regiji da zajednički preuzmu zadatak osnivanja regionalne komisije. 

Tekst Prijedloga Statuta kao i svi ostali materijali Koalicije uz aktualnosti od značaja za Inicijativu, nalaze se na internetskim stranicama Koalicije, www.zarekom.org. Na toj stranici postoji mogućnost pridruživanja Koaliciji, izražavanje podrške Inicijativi i sudjelovanja u raspravama na Forumu Koalicije.

Tagovi: Koalicija za REKOM
Prijavi članak na: Twitter Facebook
dodaj komentar 4 komentara
  1. "više od tisuću organizacija civilnog društva"28.03.2011. 11:51
    citaj: više organizacija nego clanova :-)))))
  2. rotflmao28.03.2011. 11:53
    http://www.zarekom.org/ ---- jebote uopce nema nista na hrvatskom samo neki "CBHS" jezik i ekavica na latinici i na cirilici aloo bradonje jeste vi normalni :-)))))
  3. hah28.03.2011. 17:15
    ekavica na latinici ti je kajkavski, mile.
  4. pa ne28.03.2011. 18:12
    nego srpski, jovo
Dodaj komentar

Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.

POSLJEDNJE VIJESTI IZ RUBRIKE

24.05.

Zatvorite ratne zločince

Hrvatska i dalje nije procesuirala svoje ratne zločince. Štoviše, umjesto toga su se ključne političke ličnosti obrušile na presude međunarodnih sudova, stoji u izvještaju Amnesty Internationala

24.05.

Sistematska diskriminacija Roma

Romi u Europskoj uniji nisu dovoljno uključeni u društvo i žive u lošijim uslovima nego njihovi susjedi, ocjenjuje Agencija za osnovna prava

24.05.

U pripremi rezolucija o homofobiji

Zastupnici Europskog parlamenta su na jučerašnjoj raspravi izrazili zabrinutost zbog niza otkazivanja Prideova diljem Europe

23.05.

Beograd Pride najavljen za listopad

Organizacijski odbor Beograd pride 2012 najavio je da će ovogodišnja Parada ponosa biti održana 6. listopada

22.05.

Ponovno zabranjen Pride u Moskvi

Pripadnici ruske LGTB zajednice još su 2006. predali prvi zahtjev za održavanjem Pridea, ali svi njihovi pokušaji završili su tako što bi ih rastjerivala policija

22.05.

Tužna statistika

Gotovo 13 posto mladih ljudi u svijetu je bez posla, a njihov status se vjerojatno neće promijeniti naredne četiri godine, stoji u izvješću Međunarodne organizacije rada

21.05.

Otkazana ukrajinska Povorka ponosa

Zbog ultradesničarskih prijetnji, policija je savjetovala organizatorima da odustanu od Povorke pola sata prije nego što je trebala započeti