Postjugoslavenski nacionalizami nikada ne funkcioniraju kao nešto odvojeno, singularno, nego kao zbir akcija i reakcija na širem ex-yu prostoru. Nikolićev izbor za srbijanskog predsjednika sigurno će izazvati povećano izlučivanje antisrpskih žlijezda u Hrvatskoj.
Deklaracija za koju je glasalo 127 zastupnika ističe da je ulazak Hrvatske u EU, koji je predviđen za 1. Srpanj 2013, strateški nacionalni interes zemlje.
U dokumentu se također izražava kako će Hrvatskoj sa članstvom u EU biti osigurano stabilno financijsko i makroekonomsko okruženje, te stabilan i učinkovit pravni sustav, koji će doprinijeti daljnjem razvoju hrvatskog gospodarstva, industrije i poljoprivrede.
Ali on također naglašava ulogu građana kao ključnih igrača u procesu pridruživanja i konačne odluke o članstvu na referendumu u nedjelju.
Éric Toussaint kritizira programe strukturnih prilagodbi, politike koje su MMF i Svjetska banka provodili u zemljama u razvoju.
Vođa grčkih konzervativaca Antonis Samaras u ponedjeljak navečer je objavio da nije mogao sastaviti koalicijsku vladu te je svoj mandat za sastav vlade vratio predsjedniku Karolosu Papuliasu
Konzervativci Nova demokracija osvojili su 21,2 posto glasova, Koalicija radikalnih ljevičara14,99 posto glasova, a u parlament ulaze i komunisti KKE te neonacisti Zlatna zora
Francois Hollande je dobio oko 52 posto glasova, a Nicolas Sarkozy je već priznao poraz i čestitao konkurentu
Kandidat koalicije oko vladajuće Demokratske stranke (DS) Boris Tadić osvojio je 24,81 posto glasova, a kandidat oporbene Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić 24,71 posto glasova
Za demokratske države bilo bi bolje da se neki političari biraju nasumice, izračunao je tim talijanskih fizičara, ekonomista i politikologa.
Na jučerašnjoj zatvorenoj sjednici nova šefica Fonda za zaštitu okoliša postala je USKOK-ova optuženica Sanja Kalambura
Dodaj komentar
Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.