Tamara Opačić strip Eduard Pranger  30.01.2012.

Oko za oko, Gotovina za krst + STRIP

Tamara Opačić, strip Eduard Pranger Sve dok i jedna i druga strana ne shvate da je jedina veza između sportskog i ratnog natjecanja ta što na račun živaca, ali i života onih koji oba sraza promatraju iz pristojne udaljenosti zarađuju tek malobrojni pojedinci, mržnja će se u nas još dugo vremena imati koječime hraniti.

Što nas čeka

Mecso

Trg Burze

Deutsche welle

Film-fest Komiža, do 3.8.

30.07.2007. Kultura Komentiraj Print
U sklopu manifestacije 'Ljeto u Komiži 07.' od 1. do 3. kolovoza održat će se 3. film-fest Komiža, za vrijeme kojeg će se prikazati 12 igranih i dokumentarnih filmova, koji su tematski ili autorski vezani uz život na otoku. Sve projekcije počinju u 21,30 sati.

Prvog dana prikazat će se kratkometražni dokumentarac 'Viški ocean' (14 min) Mate Bogdanovića (čija retrospektiva traje tijekom festivala), a nakon njega slijedi dugometražni igrani film 'U milosti oceana' Hansa Horna (američko-njemačka koprodukcija).

Drugog dana su na rasporedu filmovi 'Nikur je umor' (9 min) M. Bogdanovića te tri dokumentarca Ante Kuštre: '4. obrok' (8 min), 'Zadnja luka Amsterdam' (30 min) i 'Sljedeća stanica Manresa' (30 min).

Festival završava projekcijama filmova: 'Djetinjstvo i more' (12 min), 'Zavičaj Lertićovih' (16 min) i 'Život teče dalje' ((20 min) M. Bogdanovića, engleskim kratkometražnim igranima 'Stream' (3 min) Johna Weelera i 'Djevojka sa šibicama' (10 min) Vesne Orel te hrvatsko-engleskim kratkometražnim igranim 'Biti Mickey' Ksenije Orel.
Prijavi članak na: Twitter Facebook
Dodaj komentar

POSLJEDNJE VIJESTI IZ RUBRIKE

01.02.

Filmovi o hrani u Dokukinu Croatia

Od četvrtka, 2. veljače, u Dokukinu Croatia možete vidjeti dva dokumentarca o prehrambenoj industriji i globalizaciji, "Hrana d.d." i "Mi hranimo svijet".

30.01.

Maja Marković: Oslanjanje/ Izložba u Dubrovniku

Otvorenje izložbe Maje Marković "Oslanjanje" održat će se u srijedu, 1. veljače, u 19:30 h u Galeriji Otok Art radionice Lazareti u Dubrovniku. Izložba ostaje otvorena do 15. veljače, a može se pogledati svakog radnog dana od 11 do 19 h.

30.01.

Stripomanijak/ Tribina

Književni petak u zagrebačkoj Gradskoj knjižnici (Starčevićev trg) u petak, 3. veljače, u 20 sati bit će posvećen hrvatskoj strip sceni.

30.01.

Jurica Pavičić: "Postjugoslavenski film: Stil i ideologija"

Hrvatski filmski savez organizira predstavljanje knjige "Postjugoslavenski film: Stil i ideologija" Jurice Pavičića, u Knjižnici Bogdana Ogrizovića (Preradovićeva 5, Zagreb) u četvrtak, 2. veljače, u 19 sati.

30.01.

Predavanje arhitekta Cristiana Ibaneza Suaue

U prostorijama Društva arhitekata Zagreb (Trg bana Josipa Jelačića 3/1), u petak, 3. veljače, u 19 sati, predavanje pod nazivom "Eco-frames / The Power of Less", održat će španjolski arhitekt s britanskom adresom, Cristian Ibanez Suau, osnivač Ecofabrice.

28.01.

Afganistan, Kašmir i Ladakh/ Predavanje

U utorak, 31. siječnja, u 19 sati u zagrebačkom KIC-u Duško Čavić će održati predavanje o Afganistanu, Ladakhu i Kašmiru.

27.01.

Filozofija (ne)čitanja: Kako razgovarati o knjigama koje nismo pročitali?/ Tribina

Tribina "Filozofija (ne)čitanja: Kako razgovarati o knjigama koje nismo pročitali?" održat će se u ponedjeljak, 30. siječnja, s početkom u 19.30 sati, u zagrebačkoj Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića.