Marinko Čulić 24.05.2012.

Što nam znači pobjeda Karanikolića

Marinko Čulić Postjugoslavenski nacionalizami nikada ne funkcioniraju kao nešto odvojeno, singularno, nego kao zbir akcija i reakcija na širem ex-yu prostoru. Nikolićev izbor za srbijanskog predsjednika sigurno će izazvati povećano izlučivanje antisrpskih žlijezda u Hrvatskoj.

Što nas čeka

Trg Burze

Deutsche welle

Multikultura predstavlja: Oumou Sangare

Fotografija članka
02.11.2009., KD Vatroslav Lisinski - Zagreb

 

Samo djelić nevjerojatnog glazbenog bogatstva Malija mogli smo okusiti tijekom prošlih godina na nastupima malijskih glazbenika u Zagrebu. Na afričkom kontinentu Oumou Sangare je već postala slavna ličnost, dok sjeverni krajevi tek počinju otkrivati talent i glazbeno bogatstvo koje nam donosi afrička diva.

Iako se već bavi glazbom kao dijete, njena karijera počinje 1989. godine kada izdaje uspješni debi album Moussolou koji je prodan u nevjerojatnih 200 000 primjeraka (ne računajući piratske kopije), surađivala je sa veličinama poput Baba Maala, Femi Kutija, nastupala na najvažnijim svjetskim koncertnim prostorima poput Melbourne Opere ili Roskilde festivala, te na Live 8 zajedno sa Amadou & Mariam, Mory Kanteom, Salifom Keitom i mnogim drugima.

Ove je godine izdala novi album naziva "Seya", koji je već ubrao sjajne kritike prestižnih medija, a premijerni hrvatski nastup Oumou Sangare održat će se 2. studenog u KD Vatroslava Lisinskog!

Prijavi članak na: Twitter Facebook
Dodaj komentar

Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.

POSLJEDNJE VIJESTI IZ RUBRIKE

25.05.

Queer Split i Tjedan suvremenog plesa u Splitu

U svrhu obogaćenja kulturnog programa i proširenja programa preko cijele godine, Xontakt ovog proljeća, od 28. do 30. svibnja, široj splitskoj publici predstavlja gostujuće produkcije koje osvajaju domaće i europske pozornice zahvaljujući partnerima Queer Zagreb i Tjednu suvremenog plesa

23.05.

Izložba plakata u galeriji "Jogurt"

Izložba plakata Ivan Erora, Igora Hofbauera , Mirona Milića, Željka Beljana, Vanča Rebca i Mira Župe otvorit će se 24. svibanj u 20 sati u galeriji Jogurt, AKC Medika, Pierottijeva 11, Zagreb

22.05.

Zatvaranje sezone "Bookvice" uz "The Split Mind"

Već četvrtu sezonu zaredom književni program Bookvica u splitskom klubu Quasimodo (Gundulićeva 26/II) posljednju večer u sezoni čuva za promociju netom objavljenog broja časopisa za književnost i kulturu studenata Sveučilišta u Splitu

22.05.

Prikazivanje filma "Nevrijeme" i diskusija o problemu silovanja u ratu

Projekcija i diskusija održat će se u petak, 25. svibnja, u 18 sati u klubu Mama (Preradovićeva 18, Zagreb).

22.05.

Dokumentarni film i tribina o prehrambenim poremećajima

U četvrtak, 24. svibnja, u 19 sati u Savjetovalištu Luka Ritz (Fabkovićeva 1/3, Zagreb) prikazivat će se dokumentarni film o prehrambenim poremećajima, a nakon filma slijedi otvoreni razgovor.

22.05.

Kultura u Močvari

Od 22. do 28. svibnja 2012. u Močvari možete posjetiti niz kulturnih događanja

22.05.

Animafest 2012.

40. jubilarno izdanje Animafesta održati će se od 29. svibnja do 3. lipnja u kinima Europa, Tuškanac i Cineplexx CentarKaptol