Marinko Čulić 24.05.2012.

Što nam znači pobjeda Karanikolića

Marinko Čulić Postjugoslavenski nacionalizami nikada ne funkcioniraju kao nešto odvojeno, singularno, nego kao zbir akcija i reakcija na širem ex-yu prostoru. Nikolićev izbor za srbijanskog predsjednika sigurno će izazvati povećano izlučivanje antisrpskih žlijezda u Hrvatskoj.

Što nas čeka

Trg Burze

Deutsche welle

Brat Ante Gotovine Čičku prijetio smrću

Fotografija članka
Hrvatsko novinarsko društvo izrazilo zabrinutost zbog prijetnje smrću koju je Boro Gotovina, brat Ante Gotovine, uputio novinaru i članu Izvršnog odbora HND-a Ivanu Zvonimiru Čičku zbog njegovih tekstova u Jutarnjem listu.
'Tražimo od istražnih organa da bez odlaganja postupaju onako kako inače moraju postupati kad je riječ o prijetnjama smrću i da zaštite kolegu Čička’, stoji u priopćenju HND-a koje je potpisao potpredsjednika Društva Zdenko Duka. Iz HND-a podsjećaju da je priroda novinarskog posla izvještavanje na osnovu istinitih činjenica i slobodno komentiranje. ‘Svi oni koji nisu zadovoljni pojedinim tekstovima mogu ih osporavati demokratskim putem, institutom demantija, komentara, putem Vijeća časti HND-a ili pak putem suda, a bilo kakva i bilo čija prijetnja nasiljem potpuno je neprihvatljiva’, kaže se u priopćenju HND-a.

Kolumnist ‘Jutarnjeg lista’ Ivanu Zvonimir Čičak jučer je prijavio policiji da mu je putem mobitela smrću zaprijetio Boro Gotovina, brat Ante Gotovine, umirovljenog generala optuženog pred Haškim sudom zbog ratnog zločina.

‘Zaprimili smo prijavu i postupit ćemo kao i inače u istim slučajevima, a po završetku obrade o svim saznanjima obavijestit ćemo zagrebačko Općinsko državno odvjetništvo’, izjavio je danas Hini glasnogovornik Ravnateljstva policije Krunoslav Borovec.
Na upit je li policija već razgovarala s prijavljenim, Borovec nije želio odgovoriti.

Čičak se jučer telefonom javio u HTV-ovu emisiju ‘Nedjeljom u dva’ i rekao da ga je Boro Gotovina nazvao na mobitel i zaprijetio mu smrću zbog kolumne pod naslovom ‘Heroj se brani tako da optužuje svoje suborce’ te da je prijetnje prijavio policiji jer je to dužan po zakonu.
Prijavi članak na: Twitter Facebook
Dodaj komentar

Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.